













Maatwerk?
Heeft u meer vragen of specifieke wensen? Wij doen ons best deze te beantwoorden en waar mogelijk tegemoet te komen aan uw wensen.
U kunt bellen of mailen naar onze medewerkers (zie de contact-pagina voor adressen).




U hoeft bij ons echt geen getraind tourfietser of doorgewinterde wandelaar te zijn. Iedereen met enige
ervaring met het recreatief fietsen of wandelen en een redelijke conditie kan bij ons terecht. Toch
willen wij u waarschuwen: wie nog nooit een meerdaagse fiets- of wandeltocht heeft gemaakt,
raden wij aan te starten met een lichte en vlakke tocht, bijvoorbeeld in Nederland, Vlaanderen of
langs een rivier als de Donau. Bij twijfel is de keuze voor een standplaatshotel ook een goed idee. Hoe
meer ervaring u zelf heeft opgedaan, hoe beter u de meest geschikte tocht kunt uitzoeken. Natuurlijk
spelen ook de weersomstandigheden en de temperatuur een rol. Maar de belangrijkste factor bepaalt
u zelf, want een goede fiets of stevige wandelschoenen doen het halve werk.
In heuvelachtige gebieden adviseren wij een fiets met 21 versnellingen.. Alleen op bestemmingen als de lage landen en op de Donauradweg volstaat een fiets met 3 of 5 versnellingen. Daarbij is de kwaliteit van het wegdek in enkele landen van belang. Maar met wat dikkere banden heeft u niet echt last van oneffenheden in de weg. In alle gevallen geldt: twijfelt u, neem dan een huurfiets.
Een wandeluitrusting bestaat uit schoenen met een goed profiel in de zool en stevigheid voor de enkels. Er zijn speciale wandelsokken verkrijgbaar die goed ventileren en bij de teen geen hinderlijke naad hebben. Bij de betere sportzaken kunt u een deskundig advies inwinnen.
Voor onze zwaarte-indeling gebruiken we symbolen: 1 tot 5 fietsjes voor de fietstochten en 1 tot 5 schoentjes voor de wandeltochten. We houden daarbij rekening met:
• De dagafstanden




















Wat is GPS?
Via satellieten die in een baan om de aarde draaien worden signalen uitgezonden
die door een GPS-apparaat ontvangen worden. Hiermee wordt uw positie op
aarde met grote nauwkeurigheid uitgepeild. U moet dan denken aan een nauwkeurigheid
van 5-10 meter. Door een aantal punten met elkaar te verbinden ontstaat
een route die u kunt fietsen of wandelen, vergelijkbaar aan het volgen
van een route op de kaart.
Fietsen of wandelen met een GPS.
Bij het fietsen of wandelen kunt u ook een GPS gebruiken. Het volgen van een fiets- of wandelroute met GPS is erg prettig. Het apparaat is iets groter dan een mobiele telefoon, en u kunt het op uw fietsstuur bevestigen of lopend bij de hand houden.
Eigen-Wijze Reizen heeft gekozen voor de GPSMAP62st of 60CX met kleurenscherm (zie hiernaast), waarbij ook de topografische kaart getoond wordt. Het kaartmateriaal zoals u dat van ons kent blijft ongewijzigd. Ook voor GPS-gebruikers biedt het kaartmateriaal een extra overzicht van de route. Bij nat en bewolkt weer kan het GPS signaal soms verzwakt doorkomen. Dan is het prettig om in de routebeschrijving of op de kaart te kunnen kijken.
Voordelen GPS
Ondanks alle aandacht die wij aan onze routebeschrijvingen besteden zijn
de aanwijzingen soms gecompliceerd. De techniek van GPS biedt hier grote
voordelen, waarbij het genieten van de omgeving het belangrijkste blijft.
In de meest gunstige situatie ervaart u het alsof u een bewegwijzerde
route volgt.
Op ieder moment ziet u waar u bent. Meestal is dit op de route zoals wij
beschreven hebben, maar ook als u zelf een variant maakt en (tijdelijk)
van de route afwijkt. Ook afstanden tot plaatsen en restaurants zijn duidelijk.
Hoe boekt u een fiets- of wandelvakantie met GPS?
Bij uw boeking geeft u aan dat u ook de GPS-tracks wilt ontvangen. Wij sturen u dan gratis de tracks die bij uw geboekte reis horen per e-mail toe. U laadt vervolgens de tracks op uw GPS-toestel.
GPS toestel huren
Heeft u zelf geen GPS, dan kunt u bij uw boeking aangeven dat u een GPS-toestel wilt huren. Het huren van een GPS kost u € 35,-. Bij uw reisbescheiden ontvangt u dan een GPSMAP62st of 60CX met kleurenscherm, kaart, tracks en een eenvoudige gebruiksaanwijzing. Als u dat wenst, kunt u ons bellen voor ondersteuning. Na afloop van uw vakantie stuurt u het toestel op uw kosten naar ons terug. Huurt u een GPS, dan heeft u een eigen risico van € 150,-. Dit kunt u bij ons verzekeren voor € 0,60 per GPS per dag.
Bij welke reizen zijn GPS-tracks beschikbaar?
De afgelopen jaren hebben we een groot aantal van onze reizen geschikt gemaakt voor GPS.
Als een reis geschikt is voor GPS, dan ziet u in de algemene tochtinformatie dit logo:
Ook kunt u in het zoekscherm links bij type GPS aangeven. U ziet dan alle vakanties waarbij GPS-tracks beschikbaar zijn.
Voor meer informatie omtrent GPS en GPS-apparatuur: www.gps.nl
Wij boeken uw ticket, inclusief reserveringen en toeslagen. Staat er bij een arrangement prijs op aanvraag dan kunt u ons bellen of mailen voor een prijsopgave. Voor een 1e klas ticket betaalt u een toeslag. Vertrekt u per trein vanuit België, dan is de prijs per trein altijd op aanvraag. Informeer bij uw boekingskantoor.
Reizen met de trein kan heel aangenaam zijn. Zo reist u met een dagtrein comfortabel, zonder files, in ca. 8 uur van Arnhem naar Passau met slechts één overstap in Frankfurt. Vanuit Brussel doet u ongeveer 9 uur over de reis naar Passau. Van Amsterdam naar Parijs is direct en duurt ca. 4 uur.
We kiezen voor u de snelste en meest directe treinen zoals de ICE, de TGV of de Thalys. Soms is een (zitplaats) reservering niet mogelijk, zoals voor regionale treinen die op uw internationale verbinding aansluiten. In Parijs zijn verschillende treinstations. U stapt daar over en gaat een stukje met de metro. U ontvangt dan van ons metrokaartjes.
Met de nachttrein reist u in een 6-persoonscouchette, waarvan u de zitplaatsen ‘s avonds verandert in ligbanken (u krijgt er een deken, kussen en laken bij). Met een toeslag kunt u een 4-persoonscouchette reserveren.
Voor meer privacy reserveert u een 1- of 2-persoons slaapcompartiment, waarin ook een wastafel zit. Het luxe compartiment heeft een eigen douche en toilet. Vertrekt u vanuit België, dan heeft u geen rechtstreekse nachttrein, maar stapt u over op de nachttrein in bijvoorbeeld Parijs of Keulen.
In de maanden juli en augustus rijdt de Zonthalys op zaterdagen non-stop in ca. 6 uur van Amsterdam naar de Provence. De hele zomer kunt u vanaf Brussel in ca. 4 ½ uur naar Avignon reizen. Aangezien deze prettige treinverbinding snel volgeboekt is, adviseren wij u hiervoor vroeg te boeken. De startdagen van sommige tochten kunnen hierop worden aangepast.
Vraag ernaar bij onze reserveringsmedewerkers.
Ook de autoslaaptrein behoort tot de mogelijkheden. U kunt dan uw fiets én uw auto meenemen. In de zomer vertrekt de autoslaaptrein iedere vrijdag vanuit ’s Hertogenbosch (voor vertrek vanaf Duitse stations zie www.bahn.de). Uitgerust komt u de volgende ochtend aan in bijvoorbeeld Avignon, om van daaruit nog een klein stukje naar uw bestemming te rijden.
Het kan zijn dat u met een kortingskaart en/of Railplus goedkoper uit bent dan met onze gunstige tarieven. Informeer bij onze medewerkers.
N.B. Alle vervoersprijzen en vervoerstijden zijn voorlopig en gebaseerd op de gegevens die in november 2011 bekend waren.
Een aantal tochten worden per lijn- en/of chartervlucht aangeboden. Lijndiensten vertrekken bijna altijd vanuit Amsterdam, Zaventem of Düsseldorf. Het kan voorkomen dat u moet overstappen.
De prijzen op deze site zijn berekend op basis van een gemiddelde tariefsklasse, en zijn inclusief taxen en heffingen, voor zover bekend in november 2011. Mocht deze klasse zijn volgeboekt, dan wijken wij uit naar een andere tariefsklasse en is het mogelijk dat er een toeslag in rekening gebracht wordt. Uiteraard overleggen we dit vooraf met u.
Mocht de prijs beduidend lager uitvallen dan de gecalculeerde prijs, dan krijgt u een korting.
Bij enkele tochten kunnen wij uw vlucht reserveren bij een low cost carrier (lage kosten maatschappij). Soms vertrekken deze chartervluchten vanaf regionale luchthavens, zoals b.v. Eindhoven of Rotterdam.
Ook dán kan het voorkomen dat er (in overleg) een toeslag of korting doorberekend zal worden. .
Staat er bij een arrangement prijs op aanvraag dan kunt u ons bellen of mailen voor een prijsopgave.
Ook waar er standaard geen vlucht wordt aangeboden, kunnen wij voor u zoeken naar geschikte vluchtmogelijkheden met gunstige prijzen.
Voor de schoolvakanties zijn de vluchten naar populaire bestemmingen vaak snel volgeboekt. Wij adviseren u daarom zo vroeg mogelijk te boeken.
Neemt u uw fiets mee in het vliegtuig? Dan betaalt u ca. € 80,- per fiets en € 23,- per fietsdoos. De meeste luchtvaartmaatschappijen eisen dat de fiets verpakt is. Op Schiphol kunt u fietsdozen kopen. Dit is op andere luchthavens vaak niet het geval (u kunt dan een rijwielhandelaar vragen om een fietsdoos).
Het is bij vluchten van het grootste belang dat uw namen (achternaam en eerste volledige voornaam) overeenstemmen met uw officiële identiteitsdocumenten. Alle kosten die te wijten zijn aan een verkeerde opgave van namen zijn voor uw rekening.
Onze vluchten zijn gegarandeerd door de vliegticketgarantie. Een extra zeker gevoel voor u.
N.B. Alle vervoersprijzen en vervoerstijden zijn voorlopig en gebaseerd op de gegevens die in november 2011 bekend waren.
U kunt zelf uw vlucht of treinreis reserveren. De door ons gecalculeerde vervoersprijs wordt dan op de reissom in mindering gebracht. Dit vraagt wel om een nauwkeurige afstemming tussen u en ons. Denkt u hierbij aan transfers, reistijden, annuleringskosten en het moment van definitief boeken.
Let op! Bij een annulering van een vlucht berekenen veel luchtvaartmaatschappijen 100% annuleringskosten.
N.B. Alle vervoersprijzen en vervoerstijden zijn voorlopig en gebaseerd op de gegevens die in november 2011 bekend waren.
Naar Suze-la-Rousse (Provence), Florence (Toscane) en Bolzano (Veneto) kunt u evt. met de fietsbus reizen. Er geldt een minimum aantal van 20 passagiers per rit. Informeer ernaar bij onze medewerkers.
N.B. Alle vervoersprijzen en vervoerstijden zijn voorlopig en gebaseerd op de gegevens die in november 2011 bekend waren.
|
Bestemmingen met dit symbool zijn zeer geschikt voor de maanden november tot en met februari om even de kou en de regen te ontvluchten en te genieten van fietsen en wandelen in warmere en zonniger oorden. |
| |
Deze bestemmingen springen eruit wat betreft sfeer, accommodatie en/of diners. Vanzelfsprekend liggen deze hotels in een prima fiets- of wandelgebied |
![]() |
Deze tochten zijn opvallend wat betreft natuur en/of cultuur. Een Eigen-Wijze aanrader dus. |
| Hieraan herkent u onze nieuwe bestemmingen. |
|
| Deze tocht is verbeterd of leuker gemaakt. Het kan zijn dat er nieuwe routes zijn gemaakt, enkele hotels en/of etappeplaatsen zijn veranderd of dat er een nieuwe variant aan toegevoegd is. |
|
| Op aanvraag kunt u bijna overal vegetarisch eten. Dit teken is een extra aanbeveling van en voor vegetariërs. U kunt iedere dag een volwaardige maaltijd zonder vlees krijgen. Vis staat vaak wel op het menu, tenzij bij bijzonderheden nadrukkelijk anders vermeld wordt, zoals bij Lascelle. |
|
| Wij sturen u op verzoek de track per e-mail toe. U kunt een GPS-toestel (Garmin GPSmap 62st of 60Cx met kleurenscherm en kaart) bij ons huren (€ 35,-). U stuurt het toestel zelf naar ons terug. Uw eigen risico (€ 150,-) is via ons te verzekeren voor € 0,60 per GPS per dag | |
| U ontvangt alle benodigde informatie in een door ons samengesteld routeboekje. Tijdens deze tocht volgt u veelal goed gemarkeerde routes. | |
| Bij de reissom ziet u vaak twee kolommen met prijzen. De kolom waarboven de fiets staat is de prijs inclusief huurfiets. |
|
| HP | Half Pension: Overnachting met ontbijt en diner |
| LO | Logies Ontbijt (kamer ontbijt): Overnachting met ontbijt |
| Uw hond mag ook mee op reis als dit symbool op de pagina staat. U neemt zelf uw hond, mand en voer mee. U betaalt ter plaatse. |
| plaats met overnachting |
|
| plaats zonder overnachting |
|
| begin- en/of eindpunt |
|
| rustdag of rondrit |
Even uitwaaien in het najaar, heerlijk is dat.
Met onderstaande arrangementen kunt u er even tussenuit in het najaar.
In de herfst geniet u vrijwel zeker van de schitterende paddestoelen en mooie herfstkleuren. Struin door onze herfstreizen en boek uw herfstvakantie vandaag nog.
Een greep uit onze korte arrangementen vanuit een hotel of appartement op minder dan 3 uur reizen van Utrecht:
Enkele van onze trektochten waar u in de herfst mooi kunt fietsen of wandelen:
Genieten van een lekker zonnetje en de mooie cultuur van Ronda kan bij onze wandeltocht in Andalusië trektocht.
Op het tropische Madeira standplaats Funchal wandelt u langs mooie waterlopen vanuit onze standplaats Funchal in het zonnige zuiden van dit eiland.
De Nederlandse Antillen kenmerken zich door een continue zonnig klimaat. Wij hebben hier een fietsreis uitgezet die de eilanden Curaçao en Bonaire combineert. De ideale combinatie voor de actieve vakantieganger. Heerlijk fietsen in de ochtend en zwemmen, snorkelen of duiken in de middag. Onze fietstochten in Azië zijn zeer geschikt voor onze winter. De temperatuur is er dan heerlijk en de cultuur is zeer indrukwekkend. U kunt er kiezen voor een eenvoudige tocht in Laos of Thailand, voor een pittige tocht die door Thailand en Laos gaat en voor het authentieke Vietnam. Ook is er een 15-daagse fietsreis door Vietnam en Laos.
Tot en met november en vanaf februari kunt u heerlijk fietsen in Zuid-Marokko.
Winterarrangementen in de Benelux en West-Duitsland
Onze korte arrangementen in de Benelux en West-Duitsland kunnen het hele jaar geboekt worden. Deze arrangementen zijn zeer geschikt voor een weekend of midweek ontspanning in combinatie met lekker bewegen.
Vanuit onze appartementen in Tecklenburg kunt u in elk jaargetijde schitterend wandelen en fietsen in het Teutoburgerwoud. In december zijn de gezellige kerstmarkten van Tecklenburg een extra attractie.
In de Belgische Ardennen wordt u bij ons hotel in Marcourt-en-Ardenne culinair verwend. Zeer prettig na een inspannende fietsrit of wandeling.
|
Fietsvakanties
|
Eigen-Wijze Reizen geeft enkele keren per jaar een digitale nieuwsbrief uit.
De onderwerpen variëren van informatie over specifieke thema's, zoals presentatiedagen, gebiedsinformatie en nieuwe fiets- of wandeltochten tot aanbiedingen.
Wilt u deze nieuwsbrief ontvangen, vul dan de volgende velden in en klik op Verzenden. Wij zullen u dan abonneren op onze digitale nieuwsbrief.
(de velden met een * zijn verplicht)
Gegevens verzenden (Naar Eigen-Wijze Reizen Nederland)
Gegevens verzenden (Naar Eigen-Wijze Reizen België)
We bieden u hier graag de mogelijkheid meer te weten te komen over uw reisbestemming. U kunt diverse boeken en/of kaarten bekijken en bestellen, die betrekking hebben op de streek waarin u tijdens uw reis fietst of wandelt. Wij denken dat u er tijdens (de voorbereiding van) uw reis plezier aan kunt beleven.
U wordt doorgelinkt naar de website van de Geografische Boekhandel Pied à Terre in Amsterdam. Hier kunt u deze boeken en/of kaarten bestellen en direct betalen. Indien u voor de eerste keer iets via deze site bestelt, dan moet u zich als nieuwe klant bij Pied à Terre aanmelden; vervolgens kunt u uw bestelling plaatsen.
Pied à Terre is een gespecialiseerde boekhandel in kaarten en reisboeken. Naast de bekende reisgidsen en kaarten, vindt u er ook romans die zich afspelen in landen en streken waar u fietst of wandelt.
Als u onderstaande velden invult en het formulier verzendt, sturen wij u zo snel mogelijk de reischeque en de factuur toe.
Indien U de reischeque sneller dan binnen 5 werkdagen wilt ontvangen, neem dan telefonisch contact met ons op of dit mogelijk is. (053-430 34 35, voor klanten woonachtig in Nederland en 016.62 47 62 voor klanten woonachtig in België.)
(de velden met een * zijn verplicht)
