trektocht in Nederland
De elfstedentocht op de fiets
anoniem
» Lees meer reviewsHet waterrijke Friesland leent zich niet alleen voor schaats- en zeiltochten, u kunt er ook prachtig fietsen. De vele goed gemarkeerde fietspaden brengen u in alle elf Friese steden, die een genot voor het oog zijn. Ook maakt u uitgebreid kennis met het Friese merengebied. U fietst langs meren, over dijken en door weilanden en, waar dat nodig is, brengen voet- en fietsveren u naar de overkant van vaarten en ‘brekken’.
Luxe variant
Tijdens de luxe variant overnacht u meestal in ruimere, luxere kamers en krijgt u soms een viergangendiner geserveerd. U overnacht in Harlingen i.p.v. Franeker.
Lees de verhalen van onze klanten
12-11-2020 - anoniem
12-11-2020 - anoniem
11-11-2020 - anoniem
11-11-2020 - anoniem
09-11-2020 - H.Corstjens
Leuke reis, maar wel een beetje eentonigheid ervaren, vooral veel weilanden gezien, en heel veel wind gevoeld. Maar het was dan ons ook onze 3e keus omdat de andere reizen vol zaten, zoals Vennbach en Zeeland.
11-10-2019 - anoniem
Dit was een prachtige reis, prachtige fietsstreek goede organisatie koffer altijd op tijd, hotels hadden veel verschil maar het is telkens maar een nacht dus volgende dag een ander
21-09-2019 - anoniem
Eigenwijze Reizen en de Friese meren en steden Dat is ""Fietsen in het heden met 'n blik in het verleden'. Gastvrij logeren en een prachtig traject De match Eigenwijze Reizen en het Friese land is perfect. Een volgende keer gaan wij weer graag met u 'in zee'. Want écht: "Wij zijn meer dan tevree".
11-09-2019 - gerrit besseling
Het is een hele mooie fietsvakantie zo rond de friese elfsteden, alleen4 van de 6 hotels hadden geen lift. Dan is het erg moeilijk boven komen op zeer smalle trappen. Voor ons was het al moeilijk. Laat staan als mensen zo rond de 70 jaar dit allemaal zelf moeten doen. De ene dag naar boven de andere ochtend weer naar beneden.
10-09-2019 - Corrie Borst
Fietsen in Friesland! Wij hebben ervan genoten. De route via de knooppunten volgt mooie landschappen en interessante steden. Je krijgt de gelegenheid alle steden van de beroemde Elfstedentocht te bezoeken. De hotels waar we gelogeerd hebben voldeden aan de verwachtingen (op één uitzondering na) en het diner dat we op de verschillende plekken voorgeschoteld kregen heeft ons telkens goed gesmaakt. Als je het ziet zitten om de Friese wind te trotseren is deze tocht zeker een aanrader.
08-09-2019 - Van haecht Magda
"Om te beginnen hadden we mooi weer, dat helpt. Maar, de route, de hotels en het eten was super. Op de voorlaatste dag hadden we moeite om ergens tussen de middag wat te eten en waren we uiteindelijk blij met een broodje van de Spar.
Dat en zadelpijn waren de enige minpunten op deze vakantie."
03-09-2019 - anoniem
Een heel fijne fietstocht waarbij je een heel volledig beeld krijgt van de verschillende aspecten van de natuur en cultuur in Friesland
03-09-2019 - anoniem
Mooie tocht door het weidse landschap van Friesland. (Je ziet altijd minimaal één kerktoren) Leuke mix van meren en elfsteden. Bij deze warme periode krijgt Hotel de Gulden Leeuw, in Workum, een bonus door de airco op de kamer!
03-09-2019 - Jacques
Mooie route. Mooie weidse omgeving. Leuke hotels.
16-08-2019 - anoniem
10-01-2019 - Greet van der Wiel
Prachtige fietsroute, prima hotels, lekker eten 's ochtends en 's avonds, alles goed geregeld.
02-08-2017 - Jos Storms
Fantastisch fietstocht met hele goede hotels op mooie locaties, door een gastvrij Friesland, met idd eigentijdse routes langs 11 steden
01-08-2017 - Bert Kooijmans
Bijzonder mooie en veelal autovrije routes
30-09-2016 - Peter Hoes
Friesland is een mooie provincie, met mensen die opvallend vriendelijk zijn. Een verademing voor iedereen.
30-09-2016 - Jan van Heur
Neem niet teveel bagage mee, want in sommige hotels moet je je koffer of tas de trappen opsjouwen.
23-09-2016 - M. Noort
mooie , groene route, goed te fietsen voor mensen die een rustige fietsvakantie willen hebben.en fijne hotels.
01-09-2016 - Monique
Augustus 2014:
Wij hebben net de Friese steden en meren tocht gefietst.
Erg leuke tocht, goed georganiseerd en erg goede fietsen.
Het eten was bij alle hotels van goede kwaliteit. De hotelkamers bij de een wat ruimer dan bij de ander.
Dhr. Van Rijn
22-07-2015
Luxe variant
Deze tocht heeft ook een luxe variant. U overnacht dan in ruimere, luxere kamers en in sommige hotels wordt een viergangendiner geserveerd. U overnacht in Harlingen i.p.v. Franeker. Op de derde dag overnacht u niet in Oudemirdum, maar in Rijs of Harich.
De tocht begint en eindigt in Leeuwarden, de gezellige hoofdstad van Friesland. In de historische binnenstad staan vele monumenten.
Op de eerste fietsdag komt u langs de terpdorpen Boksum, Weidum en Reduzum en ziet u de eerste kop-hals-rompboerderijen. Na Jirnsum fietst u over de oever van het Sneekermeer naar Sneek. Op dezelfde dag kunt u nog een rondrit maken naar IJlst, de derde van de elf Friese steden, en een bezoek brengen aan de nog volop in gebruik zijnde houtzaagmolen De Rat.
De volgende dag fietst u dwars door het Friese merengebied naar het kleinste vestingstadje Sloten. Langs het Slotermeer en door het Lycklamabos gaat het verder naar Oudemirdum, mooi gelegen tussen bos en IJsselmeer.
U fietst lange tijd langs het IJsselmeer. Via Stavoren, het oudste stadje van Friesland, komt u in Hindeloopen, beide met fraaie 17e eeuwse huizen. Vervolgens rijdt u langs de Fluessen naar Gaastmeer. U bereikt het kleine watersportdorp met een fiets- en voetveer. Uw hotel staat in Workum, waar een bezoek aan het Jopie Huisman-museum zeker de moeite waard is.
Deze fietsdag fietst u over een prachtig fietspad langs de Flakke en Aldegeaster Brekken naar Bolsward. Deze ooit op drie terpen aan de voormalige Middelzee gelegen stad heeft een fraai centrum met grachten en tientallen monumenten. Hierna gaat u door naar Harlingen. De belangrijkste havenstad van Friesland heeft een rijke geschiedenis en gezellige terrassen aan het water. Vervolgens fietst u verder naar de voormalige universiteitsstad Franeker, met het oudste werkende planetarium ter wereld.
Na Franeker fietst u noordwaarts over schelpenpaadjes en smalle dijkwegen door de polder het Bildt. Voorbij Nieuwebildtzijl fietst u langs de zeedijk en via de dorpen Ferwert en Birdaard bereikt u Dokkum, de meest noordelijke stad van Nederland.
Op de laatste fietsdag kunt u eerst een ommetje maken naar Holwerd. U rijdt over het jaagpad langs de Dokkumervaart door het bekende Elfstedentochtdorp Bartlehiem, voordat u terugkeert in Leeuwarden.
Alle informatie over deze reis op uw gemak nalezen?
Dat kan!
Binnen ons aanbod staan uw wensen centraal. Wilt u reizen op andere dagen of de vakantie uitbreiden met extra dagen? Onze medewerkers zitten voor u klaar en informeren u graag over de mogelijkheden.
bel +31 (0)53 430 34 35
Fietsvakantie 5 dagen standplaats
INCL. HALFPENSION
Fietsvakantie 4 of 7 dagen trektocht
Fietsvakantie 8 dagen trektocht
Fietsvakantie 5 dagen standplaats
Fietsvakantie 4 dagen trektocht
INCL. HALFPENSION