standplaats in Duitsland - Oostzee
Fietsen over het grootste eiland van Duitsland
Maurice Rooijakkers
» Lees meer reviewsRügen, Duitslands grootste eiland, ligt in de Oostzee en is een perfect fietseiland met vele gezichten: grillig gevormde baaien en lagune-achtige binnenmeren; langgerekte stranden, steile kusten en torenhoge krijtsteenrotsen. In het glooiende binnenland vindt u eeuwenoude bossen, uitgestrekte akkers, kleine dorpen met bakstenen kerkjes en het voormalige residentiestadje Putbus. In de levendige badplaatsen ziet u de klassieke, witte villa’s langs brede stranden en lange strandpromenades. U fietst over fietspaden (hoog) langs de kust, over rustige wegen in het binnenland en over oeroude kasseien in de stadjes.
Uw gezellige familiehotel staat op de Rugard, een heuvelrug aan de rand van het centraal gelegen stadje Bergen. Het hotel heeft een ruim terras aan de voet van een imposante uitkijktoren en het beschikt ook over enkele appartementen.
Lees de verhalen van onze klanten
2023 - Maurice Rooijakkers
2023 - Pieter Veenstra
2023 - Anoniem
2022 - Freek & Ria Steur
2022 - T. Verhappen & C. Vos
2022 - J. Walbers & L. Soors
2022 - fam. Van ter Beek
2022 - H.J. van Leeuwen & H. de Gelder
2021 - A. Gijzen
2021 - Anoniem
2021 - Anoniem
2020 - Harry Smal
2020 - Cecilia Verkleij
2020 - G.J. Leuvenink
2020 - H. Smal
2020 - anoniem
2020 - Harry Smal
Wij vonden het een prima reis met een goed hotel. Hebben bij de vvv ook nog een paar bruikbare tips gekregen.
2019 - anoniem
2019 - Anoniem
2019 - Jan Stevens
Mooie fietsvakantie, met afwisseling in landschap. Wij zullen deze reis zeker aanbevelen aan anderen. Het hotel lag heerlijk rustig maar was erg gezellig. Zeer vriendelijk personeel.
2019 - Joke Blaauwgeers
Ruegen is een prachtig fietseiland. De tochten zijn afwisselend waarbij je niet moet opzien tegen fietsen over kasseien, door mul zand, modder en over andere niet bepaald vlakke oppervlakten. Rugard is een prima en gastvrij hotel met een goede keuken. Lunchpakketten worden goed verzorgd. Het enige dat niet aanwezig is is een afsluitbare overdekte fietsenstalling.
2019 - anoniem
Wij hebben een top vakantie gehad! Rügen is een mooi gebied om te fietsen, afwisselend en verrassend. De routes waren goed beschreven en we hebben veel gezien. Het hotel was goed, de bediening vriendelijk en de picknicktasjes waren prima. Een aanrader voor de sportieve fietser met mountainbike of fiets met wat dikkere banden, gezien de wegen daar....
2019 - Rini en Mirjam Rouw
Heerlijke week op Rugen gehad. Hotel was prima, zeer vriendelijk en behulpzame mensen, heerlijk gegeten, fietstochten met GPS zeer afwisselend , goed aangegeven. Aanrader is wel een fietsdrager mee te nemen want de fietsbus rijdt zeer onregelmatig.
2019 - Nicole
"Mooie fietsroutes. Wat minder goede fietspaden waren geen probleem.
Wij bevelen deze reis zeker aan. Hotel was netjes, personeel erg vriendelijk."
2019 - Joke Blaauwgeers
Een zeer fijne vakantie op een prachtig eiland met veel afwisseling in de fietsroutes, die prima waren gedocumenteerd. De hotelaccommodatie was top met vriendelijk personeel en lekker eten en drinken (soms wat te grote porties). Een aanrader voor sportieve fietsliefhebbers die de combinatie natuur-cultuur weten te waarderen.
2019 - Jozef Hamers
Leuke kennismaking met het eiland Rugen. Sportief maar ook leerzaam met dit deel van Duitsland kennis te maken. Aangenaam hotel.
2018 - Astrid Talsma
Hotel en routes prima geregeld. Uitgebreide lunchpakket was een verrassing
2018 - Addi Hummel
Een mooie reis in een goed hotel met ruime mooie kamers, met goed eten en met vriendelijk personeel. Helaas waren de fietspaden slechter als hetgeen bij de reis beschreven staat.Verder een mooi (eiland) om te fietsen.
2018 - Ruud Smits
Rugen is een erg mooi eiland. De fietsroutes waren zeer afwisselend. Prima hotel met uitstekende service
2018 - Anoniem
De hier getoonde prijzen en data zijn onder voorbehoud
Via een voormalig zeeroversnest steekt u door naar de oostkust van Rügen. Daar fietst u over de Schmale Heide met haar brede zandstranden, het door de nazi’s geplande maar nooit voltooide ‘Kraft durch Freude’-Seebad en het Naturerbe Zentrum Rügen met een 40 meter hoge uitkijktoren. De rit eindigt in ‘Ostseebad Binz’, het belangrijkste kuuroord van Rügen met haar ‘Kurhaus’, ‘Seebrücke’ en de kenmerkende begin 20e-eeuwse ‘Bäderarchitektur’. Vanuit Binz kunt u nog een uitstapje maken naar het veel bezochte Jagdschloss Granitz. Met de trein keert u naar Bergen terug.
Deze rondrit gaat naar het zuiden. Over rustige, glooiende wegen bereikt u het oudste stadje van Rügen, Garz. Daarna fietst u even landinwaarts en dan zuidwaarts naar de Oostzee, waar u op weg naar Lauterbach een duik in zee kunt nemen. De terugweg brengt u in het voormalige residentiestadje Putbus met haar klassieke witte bouwwerken en een fraai park. Over een brede bosweg fietst u weer naar Bergen.
Een fietsroute over het schiereiland Wittow. Langs de Wieker Bodden fietst u naar het plaatsje Wiek en dan landinwaarts via het dorpje Altenkirchen naar de noordkust. Daar volgt een prachtige route over de hoge ‘Steilküste’ van de Oostzee naar Kap Arkona. Hier vindt u o.a. twee vuurtorens en de resten van de voormalige ‘Burgwall’. Langs de oostkust fietst u via het pittoreske vissersdorpje Vitt naar Breege. Daarna keert u over rustige asfaltwegen terug naar de Wittower Fähre. Met eigen vervoer of per fietsbus reist u naar het begin- en eindpunt van deze rondrit.
Na een korte treinreis begint in Sagard een fraaie fietsroute over het schiereiland Jasmund. Over een fietspad langs de Jasmunder Bodden komt u bij het rode ‘Schloss Speyker’. Na een eventueel bezoek aan het ‘Kreidemuseum’ van Gummanz komt u aan de noordkust in het idyllische havendorp Lohne. Dan volgen de weelderige loofbossen van het Nationalpark Jasmund en de Stubbenkammer met zijn beroemde krijtrotsen. Een heerlijk fietspad door het uitgestrekte beukenwoud brengt u naar Sassnitz. De ‘Altstadt’ met de oude visserijhaven bereikt u via een indrukwekkende hangbrug en kunt u prima te voet verkennen. Met de trein keert u terug naar Bergen.
Vanaf Schaprode gaat u met de boot naar Vitte op Hiddensee. Dit autovrije eiland doet aan Schiermonnikoog denken, met vele wandel- en fietspaden, duinen en strand. Op het eiland kunt u enkele musea en bezienswaardigheden bezoeken. Wij bieden een korte “rondrit” aan maar u zou deze dag natuurlijk ook kunnen gebruiken om van de rust en het strand te genieten. Na uw dagje Hiddensee keert u weer naar Schaprode terug. Met eigen vervoer of per fietsbus reist u naar het begin- en eindpunt van deze rondrit.
Dit is een landelijke route waarbij de kilometervreters ook nog een rondje op het kraanvogeleiland Ummanz kunnen maken. Het enige grotere plaatsje is Gingst, dat al enige keren gekozen is tot mooiste landelijke gemeente van Rügen. Op de heenweg komt u langs de aalscholverkolonie van de Nonnensee en de grafheuvels Woorker Berge. Na Gingst gaat het over hele rustige wegen en lange lanen naar het ‘Gutshaus Boldevitz’ en dan weer langs de Nonnensee terug naar Bergen.
Deze rondrit voert naar het zuidoosten. Na Putbus fietst u naar het klassieke Badehaus Goor. Daar duikt u het bos in en fietst, soms pal aan de kust, naar het ‘Großsteingräberfeld’ bij Lancken-Granitz. Een veerman roeit u naar het Mönchgut, de streek van de badplaatsen Göhren, Baabe en Sellin met haar beroemde ‘Seebrücke’ en brede strand. Vanaf Sellin keert u met de smalspoortrein ‘Rasender Roland’ terug naar het residentiestadje Putbus. Vanaf Putbus kunt u naar Bergen terugfietsen, of stapt u over in de trein naar Bergen.
Alle informatie over deze reis op uw gemak nalezen?
Dat kan!
Binnen ons aanbod staan uw wensen centraal. Wilt u reizen op andere dagen of de vakantie uitbreiden met extra dagen? Onze medewerkers zitten voor u klaar en informeren u graag over de mogelijkheden.
bel +31 (0)53 430 34 35
Fietsvakantie 5 dagen standplaats
Fietsvakantie 7 dagen trektocht
Fietsvakantie 5 dagen standplaats
Fietsvakantie 7 of 8 dagen trektocht